Hakkımızda

Zafer VURAL tarafından 1997 Yılında 40 m2’ lik kiralık bir dükkanda, çoğunluğu konsinye ürünlerden oluşan bir sermaye ile kurulan SUTHEM (Sulama-Tarım-Hidrofor ve Enerji ) Makine Ticaret, kurucusu Zafer VURAL’ın doğru, dürüst , ilkeli çalışmaları ve sadece kar amacı gütmeyen, piyasa ve müşteri gereksinimleri analizine dayalı yaklaşımı sayesinde büyüdü ve gelişti.

2004 yılında, E-5 Karayolu üzerinde, kendi 4 katlı binasına taşınan ve 2006 yılında şirketleşme yoluna giderek, kurumsal tüzel bir kişilik haline gelen SUTHEM Makine Tic. Ve San. Ltd.Şti., bu arada profesyonel bir imaj çalışmasına girerek, tüm marka ve logolarını TPE nezdinde tescil ettirerek, bunlara bağlı tüm internet adreslerini satın almıştır.

2005 yılı sonuna kadar yürüttüğü mağazadan doğrudan satış hizmeti yanında, teknolojik gelişmelere bağlı olarak değişen tüketici talepleri doğrultusunda, 2006 yılı başında ‘Bahçe Dünyası’ e-ticaret mağazasını açmış (www.bahcedunyasi.com) ve başarıya halen yürütmektedir.

Bugün tamamı kendi öz sermayesinden oluşan, değişik marka ve kategorideki yüzlerce ürünü 320 m2 büyüklüğündeki kendi mağazası ve 360 m2’ büyüklüğündeki kendi deposunda bulunduran, satış ve satışını yaptığı tüm ürünlerin, satış sonrası servis, bakım ve tamir hizmetlerini de beraberinde yürütebilen bir konuma yükselmiştir.

2020 yılına geldiğimiz noktada, uzmanı olduğumuz bahçe makineleri ve el aletleri satışı yanında, bahçe konsepti içerisine giren, diğer alanlarda da faaliyet göstererek, müşterileimize sunmuş olduğumuz hizmet çeşitliliğimizi artırmak amacıyla stratejik kararlara imza attık;

1. Bahcedunyasi.com mağaza altyapımızı bütünüyle yeniledik.
2. Servisparcalari.com projemizi hayata geçirerek, ülkemizin her köşesinde, özellikle Anadolu’nun ücra noktalarında, ürünlerimizi kullanan müşterilerimize, bahçe makine ve aletleri alanında aksesuar ve yedek parçalarının satışına başladık.

Suthem Makine Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.; kuruluşundan bugüne, hiçbir zaman sadece satış yapma amacında olmamış, müşteri beklentilerini doğru algılayarak, onların gerçek ihtiyacına uygun doğru ürünü tespit etmesini sağlayıp, ilgili kategoride en iyiyi, en ucuza verme gayretinin yanında, satışını yaptığı ürünlerin tamamında güvenilir markaların arkasında durarak, emniyet, güvenilirlik ve kullanımda kolaylık ilkelerini prensip edinmiştir.

Suthem Makine Ticaret ve Sanayi Ltd.Şti.; müşterileri ile beraberliğinin her aşamasında onların fayda ve memnuniyetine odaklanmış, her koşulda ülke menfaatlerini ön planda tutarak "Daha Güzel ve Daha Yeşil bir Türkiye" için yoluna devam etmektedir.